چگونه می توان لپ تاپ را برای پرینت وایرلس تنظیم کرد؟

در این مقاله قصد داریم نحوه چاپ مستقیم از دستگاه اندرویدی و پرینت گرفتن با گوشی را برای شما توضیح دهیم. در چنین موقعیتی باید بتوانیم فایل PDF را مستقیما از دستگاه موبایل پرینت بگیریم. شاید فکر کنید برای پرینت گرفتن از اطلاعات گوشیتان حتما به یک کامپیوتر نیاز دارید، اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و قابلیتهای گوشی موبایل امکان پرینت گرفتن گوشی سامسونگ به صورت مستقیم و همچنین پرینت گرفتن با گوشی آیفون و… بیشتر اوقات استفاده از این عملکردها باعث این میشود که با استفاده از کوچک کردن صفحه کمتر از 100 درصد، بتوانید از هدر رفتن یک صفحه اضافی جلوگیری کنید. سپس با اشتراک گذاری صفحه مورد نظر برای پرینت با اپلیکیشن گوگل کلود پرینت می توانستید این کار را انجام دهید. در سایر برنامهها باید از منوی File برای این کار استفاده نمایید. رایان پرینت به عنوان یکی از قدیمیترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پرداخت در محل، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصلبودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاههای معتبر جهان، به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. 1. ابتدا فایل PDF مورد نظر خود را باز کنید و روی کلید مربوط به منو (سه نقطه) بزنید.

در حالت All، تمام صفحات این فایل و در حالت Current page، صفحهای که در آن قرار دارید پرینت گرفته میشود. در پنجره ظاهر شده، تمام پرینترهای متصل شده به کامپیوتر قابل مشاهده است. همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید پرینتر لوکال با موفقیت به لیست کلود پرینت اضافه شد و همچنین در قسمت My devices مشاهده میکنید یک پرینتر در فضای ابری نیز اضافه شده است. • گزینه Cloud Print را بزنید تا لیست پرینترهای همگام شده با دستگاهتان برای شما نمایش داده شود. 6. بعد از انتخاب پرینتر و متصل شدن به آن، روی گزینهی Print بزنید تا فرایند پرینت گرفتن انجام شود. با پیشرفت فناوری اندروید، توانایی شما برای انجام هر کاری از طریق گوشی یا تبلت اندرویدیتان نیز افزایش مییابد. 3. در صفحهی مربوط به پرینت، تعداد کپیهایی که قصد دارید از این PDF بگیرید را مشخص کنید. 9. در بخش Pages، صفحاتی که قصد پرینت گرفتن آنها را دارید مشخص کنید. در حالت Pages، میتوانید شماره صفحاتی که قصد پرینت گرفتنشان را دارید، بنویسید. 10. در صورتی که میخواهید فقط تعدادی از صفحات را پرینت بگیرید، Range of pages را انتخاب کرده و در قسمت مشخص شده شماره صفحات موردنظر را بنویسید. در صورتی که گوشی شما چنین قابلیتی دارد دیگر نباید نگرانی از بابت دانلود وجود داشته باشد اگر گوشی شما این برنامه را شامل نمی شود می توانید آن را از این جا دریافت کنید.

برای پرینت گرفتن توسط دستگاههای iOS کافیست از وجود پرینتر در نزدیکی خود مطمئن بوده و به آن متصل شوید تا بتوانید از آن استفاده کنید. پرینت گرفتن فایل PDF در iOS نیز مانند اندروید بسیار آسان و سریع است. 10. با انتخاب گزینهی Print in grayscale (black and white)، صفحات فایل PDF بصورت سیاه و سفید و با طیف رنگی خاکستری چاپ میشوند. 8. رنگی بودن و یا سیاه و سفید بودن صفحات را در هنگام پرینت گرفتن، در بخش Colour تعیین کنید. 11. در پایان بر روی کلید زرد رنگ کلیک کنید تا فرایند پرینت گرفتن صفحات موردنظر و یا ساخته شدن PDF جدید، آغاز شود. 6. عمودی و یا افقی بودن صفحات را در هنگام چاپ، از قسمت Orientation تعیین کنید. این فرایند تا به پایان رسیدن صف درخواست های چاپ، ادامه خواهد داشت. گزینه ی One Page Per Sheet به صورت پیش فرض در این کادر انتخاب شده و با کلیک بر روی فلش گوشه ی کادر می توانید سایر پیشنهادات را مشاهده کنید و با استفاده از گزینه ی آخر یعنی Scale to Paper Size تعیین کنید در چه اندازه ای چاپ شوند.

5. در قسمت Paper size میتوانید اندازهی موردنظر را برای چاپ صفحات PDF تعیین کنید. 5. پس از انتخاب صفحات موردنظر و تعداد کپیهای موردنیاز، برای انتخاب پرینتر روی گزینهی Select Printer بزنید. 11. در قسمت copies میتوانید تعداد کپیهای موردنظر خود از این فایل PDF را تعیین کنید. 4. در اینجا علاوه بر امکان انتخاب پرینتر میتوانید این امکان را داشته باشید که صفحات موردنظر را به جای چاپ با پرینتر در قالب یک فایل PDF جدید ذخیره کنید. 10. در قسمت Page format میتوانید تعداد صفحاتی که میخواهید در یک صفحه از کاغذ چاپ شوند را تعیین کنید. 7. در قسمت Multiple همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، امکان تعیین تعداد صفحاتی که میخواهید در یک صفحه از کاغذ چاپ شوند وجود دارد. • سمت راست یک علامت ذره بین برای جست و جو وجود دارد، عبارت Printing را در آن تایپ کنید. در صورتیکه در روند انجام این کار به مشکلی برخوردید آن را با ما در میان بگذارید.