چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟

چگونه با پرینت ارزان، ارسال رایگان می باشد؟ امروزه دیگر کمتر کسی برای پرینت جزوه و یا مقاله به انتشارات مراجعه می نماید. اپلیکیشن هایی که در ادامه این مقاله معرفی می کنیم، جزو بهترین ها در این حوزه هستند و به شما کمک می کنند که عملیات چاپ را به راحتی انجام دهید. بنابراین بهترین کار این است که خودتان با مراحل پرینت گرفتن از چند فایل مختلف آشنا شوید تا این کار را در منزل و با کمترین هزینه انجام دهید. ولی اگ این کار رو در حالت بوکلت (booklet) انجام بدید اصلا این روش جواب نمیده و جایی چیزی دربارش نگفتن..خب حالا چیکار کنیم؟ حالا از این لیست صفحاتی که میخوایم چاپ بشن رو انتخاب میکنیم که به صورت پیش فرض در حالت Print All Page به معنای چاپ تمام صفحات، قرار دارد. این قسمت دارای پیش نمایشی از پرینت (print preview) در سمت راست صفحه ی باز شده می باشد. اگر می خواهید از فایل های مختلفی همچون ورد، پی دی اف، عکس و …

در ادامه تمامی مراحل و جزئیات چاپ عکس، ورد و پی دی اف را به شما آموزش می دهیم. برای نصب درایور پرینتر کافی است که از سی دی درایور که به همراه پرینتر در موقع فروش داخل جعبه آن قرار گرفته است استفاده کنید. یا این که می توانید از طریق اینترنت درایور پرینتر خود را دانلود کرده و به نصب آن بپردازید. گاهی اوقات مشکل پرینت نگرفتن را می توان با بررسی چراغ های پرینتر برطرف کرد بعضی اوقات چاپگر ها به شما می گویند که مشکل از کجاست بنابراین با بررسی آن ها و از طریق آزمایش و خطا می توانید به عیب یابی و برطرف کردن مشکل چاپ کردن پرینتر بپردازید. بعضی اوقات این مشکلات بسیار ساده هستند و به راحتی حل می شوند اما بعضی مواقع نیاز به بررسی های بیشتر برای برطرف کردن مشکلات پرینت در چاپگر است. در کل باید بگوییم اگرچه فناوری کارها را ساده تر کرده است اما گاهی اوقات هم بسیار عجیب رفتار می کند.

خب در ساده ترین تعریف میشه گفتید، دستگاه که میتونی در سه راستای حرکت کنه ، و در در هر حرکت مقداری مواد در موقیعت های مشخص بریزه. هر مشکلی که پیش بیاید معمولا با یک پیغام خطا روبرو خواهید شد بنابراین ابتدا سعی کنید که به بررسی پیغام خطا بپردازید. جابجایی لایه ها در حین انجام عملیات پرینت گاهی در اثر وارد شدن ضربه یا تکان به دستگاه و علل دیگر، استپر موتور های دستگاه دچار خطا شده و ایراد جابجایی لایه در پرینت قطعه رخ میدهد. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم اینکه تو متن بالا اونجوری که من متوجه شدم اشاره کردید که قانون گذار اجازه انتشار متن پیام ها و ریز مکالمات را به قاضی نمی دهد؟ این مشکل زمانی به وجود می آید که شما به ارسال فایل هایی با حجم و صفحات مختلف را برای چاپ به پرینتر ارسال می کنید این کار سبب خواهد شد که حافظه موقت پرینتر که فایل ها قبل از چاپ در آن نگهداری می شوند پر شود. در سایر برنامهها باید از منوی File برای این کار استفاده نمایید. کاغذهای چاپ شده را از سینی خارج نمایید و به صورت پشت و رو در داخل دستگاه قرار دهید.

ممکن است که نرم افزار درایور پرینتر شما دچار مشکل شده باشد یا این که اتصالات سخت افزاری آن ایراد داشته باشد یا حتی در یک پرینتر متصل به شبکه قطع اتصال به شبکه و هر گونه اختلال سخت افزاری و نرم افزاری هرچند کوچک می تواند شما را با مشکل پرینت نگرفتن و چاپ نکردن پرینتر روبه رو کند. کافی است که کابل usb که به پرینتر متصل است را از کامپیوتر در آورید اگر آیکون پرینتر شما کم رنگ شد یعنی درایور آن نصب است مجدد کابل usb را وصل کنید. بطور کلی هر پرینتر 2 کابل خروجی دارد که یکی از آنها برای اتصال به پریز برق و دیگری یک کابل USB برای اتصال به لپ تاپ یا کامپیوتر شما می باشد. گزینه ی بعدی که در بخش Setting برای پرینت گرفتن در ورد ممکن است به آن احتیاج پیدا کنیم کادری است که به وسیله ی آن می توان حاشیه ی کنار صفحات را برای پرینت گرفتن در ورد تنظیم کرد و با کلیک بر روی فلش پیشنهادات در دسترس سیستم برای چاپ به نمایش در می آید و اگر اندازه ی حاشیه ی مورد نظر خود را نتوانستید پیدا کنید می توانید با استفاده ی از گزینه ی Custom Margins اندازه های حاشیه را به طور دستی تنظیم کنید.