چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟

به هر دلیلی ممکن است بخواهید از فایلی پرینت بگیرید که در گوشی ذخیره شده است. نبود کاغذ هم می تواند دلیلی باشد که شما بخواهید لیست انتظار چاپ را پاک کنید. در این حالت می توانید با استفاده از یک سری برنامه ها نرم افزارهای جانبی، محتوای داخل موبایل خود را چاپ کنید. ممکن است که نرم افزار درایور پرینتر شما دچار مشکل شده باشد یا این که اتصالات سخت افزاری آن ایراد داشته باشد یا حتی در یک پرینتر متصل به شبکه قطع اتصال به شبکه و هر گونه اختلال سخت افزاری و نرم افزاری هرچند کوچک می تواند شما را با مشکل پرینت نگرفتن و چاپ نکردن پرینتر روبه رو کند. در حقیقت، چاپ و اسکن از Android این روزها به طرز شگفت انگیزی ساده است – اگر بدانید چگونه اینکار را انجام دهید. شغل شما هر چیزی که باشد، مطمئناً گاهی نیاز دارید صفحه ای را چاپ یا سندی را اسکن کنید. حالا از این لیست صفحاتی که میخوایم چاپ بشن رو انتخاب میکنیم که به صورت پیش فرض در حالت Print All Page به معنای چاپ تمام صفحات، قرار دارد.

بعد از تمام شدن همه صفحاتی که چاپ کردید را پشت و رو در دستگاه قرار دهید.و دو باره مانند مرحله 2 ادامه دهید اما این بار گزینه Only Print Even Pages را انتخاب نمایید تا به صورت پشت و رو چاپ شوند. از زمان انتشار اندروید ۸ به بعد امکانی در گوشی ها فراهم شده است که می توانید به راحتی از طریق اندروید و بدون نصب اپلیکیشن یا افزونه اسناد خود را پرینت بگیرید. اگر Best را انتخاب کنید، پرینتر سند را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان چاپ خواهد کرد. ساده ترین راه نصب یک برنامه خدمات چاپ رایگان به نام Mopria است که امکانات پیشرفته تری برای چاپ به شما می دهد. پزشکان و متخصصان هشدار داده اند که سخت ترین دوره بیماری کرونا در ایران، همین پائیز ۱۳۹۹ است و آنفلوآنزا و کرونا در کنار هم افراد فراوانی را بیمار خواهند کرد. • در هر برنامه ای که هستید، قسمت پرینت را کلیک کرده و نام پرینتر شبکه خود را از لیست آن انتخاب نمایید و اسنادتان را چاپ کنید. اپلیکیشن هایی که در ادامه این مقاله معرفی می کنیم، جزو بهترین ها در این حوزه هستند و به شما کمک می کنند که عملیات چاپ را به راحتی انجام دهید.

برای رسیدن به بهترین کیفیت پرینت، باید کاغذ مناسب را انتخاب کنید. بخش page setup را انتخاب کرده و روی منوی Orientation بروید.بر حسب نیازی که داریدPortrait یاLandscape انتخاب کنید. هنگامی که برنامه را نصب کردید، شرایط آن را پذیرفتید و مجوزهای لازم برای عملکرد را به آن اعطا کردید، برای چاپ از هر برنامه ای، همان مراحل توضیح داده شده در بالا را دنبال کنید. با شروع مراحل چاپ ، تلفن شما به طور خودکار همه پرینترهای شبکه شما را تشخیص می دهد و آنها را به عنوان گزینه لیست می کند. Mopria Print Service به طور خودکار خدمات چاپ پیش فرض دستگاه شما را بر عهده خواهد گرفت و هر امکان پیشرفته موجود در چاپگر مورد استفاده شما را در اختیار شما قرار می دهد. Current page، تنها صفحهای را که در حال دیدن آن میباشید را چاپ خواهد کرد. بنابراین اگر از کاغذ مناسب عکاسی استفاده میکنید، باید تنظیمات پرینتر را متناسب با آن تغییر دهید تا کیفیت پرینت بهینه شود. بدون داشتن تونر در پرینترهای لیزری و جوهر در پرینترهای جوهر افشان، امکان چاپ محتوای خود را نخواهید داشت. همچنین برخی از این گزینهها، مربوط به برنامهای است که با آن قصد چاپ کردن را دارید.

چه پرینتر لیزری داشته باشید چه جوهری، باید آن را از حرارت و گرما دور نگه دارید. اگر قرار است تعداد زیادی نسخه منتشر شود، معمولاً دستگاه های کپی گزینه ارزان تری هستند تا بتوانید پروژه خود را بازتولید کنید. دستگاه باید در سطحی صاف قرار گرفته و تراز باشد. همانطور که در بالا مطالعه کردید، برای پرینت گرفتن اطلاعات از گوشی باید در برنامه کلود پرینت (Cloud Print) ابتدا پرینتر را اضافه یا Add کنید. 300 dpi: سند را با کیفیت بسیار معمولی چاپ میکند. استفاده از کاغذهای معمولی و غیر استاندارد برای چاپ عکس، باعث پخش جوهر و گیر کردن کاغذ در پرینتر خواهد شد. اگر این قطعهها با تونر تعویض نشوند، به شدت روی کیفیت پرینت تاثیر گذاشته و باعث افتادن لکههای بزرگ و کوچک روی سند میشوند. اگر Fast را بزنید پرینتر به سرعت و با کیفیت پیشنویس سند را برای شما چاپ میکند. اما اگر به امکانات بیشتری هنگام چاپ نیاز دارید مثل احراز هویت قبل از چاپ، به چیزی کمی قوی تر نیاز خواهید داشت. اما چنانچه متقاضی، قصد انجام احراز هویت به صورت حضوری و از طریق دفاتر خدمات قضایی را داشته باشد، لازم است که با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام و احراز هویت ثنا، به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نماید.