چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟

در این مقاله می خواهیم با آموزش پرینت در ورد در خدمت شما عزیزان باشیم. Page per sheet: مایکروسافت این امکان را در ورد به شما داده است که، تعداد بالایی صفحه را تنها در یک صفحه چاپ کنید. کادر بعدی که در بخش Setting پرینت گرفتن در ورد به آن می رسیم کادری است که به وسیله ی آن می توان اندازه ی برگه ی مورد نظر خود را برای پرینت گرفتن در ورد انتخاب کرد. سپس گزینه Save as PDF موجود در بخش فوقانی صفحه را لمس کنید. کاغذهای چاپ شده را از سینی خارج نمایید و به صورت پشت و رو در داخل دستگاه قرار دهید. اگر نام دستگاه برایتان نمایش داده نشده بود گزینه Select Printer را از بالای صفحه انتخاب کنید تا گوشی برای یافتن پرینتر اقدام کند. به طور مثال ساده ترین آن ها پرینت تصاویر به صورت مستقیم خواهد بود که گزینه ی پیرینت در اپلیکیشن تصاویر با لمس سه نقطه واقع در صفحه نمایش تصویر قابل دسترسی خواهد بود. با انتخاب گزینهای که در عکس فوق و سمت چپ نمایش داده شده میتوانید تنظیمات مورد نیازتان را برای پرینت گرفتن از فایل مورد نظر اعمال کنید.

توجه مهم : قبل از هر کاری شما ابتدا باید اتصالات مربوطه را برقرار سازید. ابتدا فایل PDF مد نظرتان را اجرا کنید. اگر فایل PDF مورد نظر با استفاده از سرویسهایی نظیر گوگل درایو اجرا شده باشد، با انتخاب گزینه Save as میتوانید برای آن نام و مسیری تعیین کرده و نهایتا فایل PDF مد نظر را در حافظه داخلی دستگاه ذخیره کنید. به بیان دیگر سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض این امکان را ارائه نمیکند تا از طریق قابلیت بلوتوث یا با استفاده از یک کابل USB، پرینتر خود را به گوشی یا تبلت متصل کرده و از آن استفاده کنید. در ابتدا تمامی صفحات فرد را پرينت بگیرید و پس از آن ميبايست برگهها را دوباره به صورت برگردان در دستگاه قرار دهيد تا صفحات زوج، پشت صفحات فرد چاپ شود. اما اگر این گزینه غیر فعال باشد، ابتدا تمام صفحات شماره یک چاپ میشوند، سپس صفحات شمارهی دو و به همین ترتیب الی آخر.

Printer Features: در این قسمت شما با فعال کردن تیک گزینه ی Print All Text as Black تایید می نمایید تمام صفحات بدون در نظر گرفتن رنگ و به صورت سیاه و سفیدچاپ می شوند. 2. اگر قصد دارید تمام صفحات فایل شما پرینت شود، باید گزینه Print All Pages را انتخاب کنید. همان گونه که مشاهده می کنید برای پرینت کردن فایل ورد، شما آپشن هایی را دارید که به سادگی می توانید از آن استفاده کنید. گزینه ی دیگر که به آن می پردازیم گزینه ی Manually print on both sides است برای مواقعی که دستگاه پرینتر شما قابلیت چاپ به صورت دورو را ندارد این تنظیم به شما فرصت می دهد به صورت دستی کاغذها را برعکس نمایید تا پشت برگه ها نیز چاپ گردد. پس، قدم اول برای پرینت اسناد، دارا بودن دستگاه پرینتر و اتصال آن به سیستم کامپیوتری شما می باشد. دستگاهی که تیک سبز دارد، پرینتری است که در سیستم شما شناخته شده است و فعال می باشد. از طرفی برای استفاده از پرینتر در کامیپوتر باید برنامه ای که همراه پرینتر به شما تحویل داده می شود را در کامپیوتر یا لپ تاپ نصب کنید تا پرینتر برای شما فعال شود که بدون نصب این برنامه، استفاده از پرینتر غیر ممکن خواهد بود.

به صورت کلی پرینت گرفتن از فایلهای PDF با استفاده از گوشی یا تبلتهای اندرویدی روند بسیار ساده و بیدردسری را به همراه دارد. در نظر داشته باشید که ممکن است این روند در گوشیهای اندرویدی مختلف کمی متفاوت باشد. جزوات و مقاله ها که دارای صفحات زیادی میباشند به دلیل اینکه از کاغذ کمتری استفاده شود و حجم کمی را بگیرند به صورت دورو چاپ میشوند.برای این کار نیاز به پرینتر مخصوص میباشد که از این قابلیت پشتیبانی کنند اما در چاپگرهای معمولی هم این کار امکان پذیر میباشد و از هر نرم افزاری قابلیت چاپ وجود دارد که ما در ادامه قصد داریم برای شما آموزش و مراحل آن را شرح دهیم. 3. بخش سوم یکی از مهم ترین بخش ها است که باید کمی بیشتر به آن توجه کنید. کادر بعدی که در بخش Setting به آن می رسیم، کادری است که به صورت پیش فرض بر روی گزینه ی Print One Sided قرار دارد. یا در صورتی که اندازه ی مورد نظر را پیدا ننمودید. در غیر اینصورت برای پرینت صفحات عمودی می بایست گزینه Portrait را انتخاب نمائید.