چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟

در صورتی که همه صفحاتی که میخواهید پرینت بگیرید فرد باشد، آخرین صفحه ای که چاپ شده است را جدا نمایید و اگر همه صفحات چاپی زوج میباشند نیازی به این کار نیست. شما همچنین میتوانید در منویStart عبارت HP Smart را وارد کرده و از میان نتایج جستجو روی آن کلیک کنید تا برنامه باز شود. منظور از گیر کردن اسناد گیر کردن کاغذ و جمع شدن آن ها نیست. منظور از گیر کردن، درست عمل نکردن چاپ اسناد در صف انتظار چاپ پرینتر است. امروزه افزونههای مرورگرها تبدیل به یکی از کاربردیترین ابزارهای کاربران شدهاند و کمک بزرگی برای آنها به منظور آسانتر کردن کارها به شمار میآیند. افزونه Reader View یکی از افزونههایی است که شما میتوانید در راستای پرینت گرفتن از صفحات وب، از آن استفاده کنید. یکی از این مشکلات، اصطلاحا گیر کردن اسناد در پرینتر است. برای نگهداری دستوراتی که به پرینتر داده می شود، کامپیوتر یک صف انتظار چاپ تشکیل می دهد. در هر صورت، هر لیستی که نمایان شود، نتیجه همچنان یکسان خواهد بود.

اما اگر بخواهید ۵نسخه به صورتی بگیرید که ۵ چاپ از صفحه ی اول بگیرید و به این ترتیپ چاپ را انجام دهید از گزینه ی uncollated را انتخاب می نماییم. Copies: در کنار تنظیماتی که باید، برای هرچه بهتر انجام شدن پرینت انجام دهید باید گزینه copies را نیز در نظر بگیرید. 4. روی گزینه Open Print Queue کلیک کرده و تمامی دستورات چاپ در صف انتظار را حذف کنید. سپس با اشتراک گذاری صفحه مورد نظر برای پرینت با اپلیکیشن گوگل کلود پرینت می توانستید این کار را انجام دهید. نکته: برای چاپ کردن کتاب یا جزوات فارسی، گزينه Booklet layout را روي Right binding قرار دهید. چاپ جعبه: چه جعبهای که مورد نیاز شماست جعبه کادویی باشد و یا جعبه محصولات فروشگاه و کارخانه شما و یا جعبه دارویی یا کارتنهای بزرگ مواد غذایی یا مواد بهداشتی و به طور کل تمام جعبههای مورد نیاز شما برای محصولات خود، مجتمع تهران پرینت انواع مختلف سفارشات چاپ جعبه شما را با بهترین کیفیت و پاینترین قیمت انجام میدهد و چه چیزی برای محصولات شما مهمتر از جعبهای که محصول و لوگو و توضیحات آن را با طراحی زیبا و کیفیت بالا ارائه دهد. با گزینه layout شما میتوانید متن خود را در جهت دلخواه پرینت بگیرید.

البته باید در نظر بگیرید همینطور که این گزینه باعث افزایش طول عمر کارتریج می شود باعث كمرنگ شدن صفحات خروجي پرينتر نیز خواهد شد. توسط Print Preview میتوانید جلوهای از صفحه پس از چاپ را در صفحه مانیتور ببینید و توسط Page Setup نیز قادر خواهید بود در صورت لزوم تغییرات مورد نظر خود را در صفحه انجام دهید. برای بررسی این موضوع میتوانید به لینک چاپگرهای سازگار با سرویس گوگل پرینت رفته و مدل مورد نظر خود را بررسی کنید . بیشتر اوقات استفاده از این عملکردها باعث این میشود که با استفاده از کوچک کردن صفحه کمتر از 100 درصد، بتوانید از هدر رفتن یک صفحه اضافی جلوگیری کنید. Collated: این گزینه ی برای زمانی است که میخواهید از یک فایل چند نسخه چاپ نمایید برای مثال از جزوه ی A پنج نسخه می خواهید چاپ کنید با این گزینه می توانید از صفحه ی اول تا آخر یک نسخه چاپ و مجدد نسخه ی بعدی را چاپ کنید. با استفاده از این گزینه می توانیم تعیین کنیم که چاپ برگه ها برای پرینت گرفتن در ورد به صورت تک رو باشد یا دو رو.

البته گزینه ی پرینت در هر اپلیکیشن ممکن است هر جایی پنهان شده باشد؛ اما معمولا در منوی اصلی قرار گرفته است. در اپلیکیشن های نام برده باید ابتدا روی سه نقطه موجود در منوی آن ضربه بزنید تا گزینه “Share & Export” نمایان شود و پس از انتخاب پرینت “Print” قادر به انجام آن خواهید بود. در سایر برنامهها باید از منوی File برای این کار استفاده نمایید. اما از زمانی که دیگر احتیاجی به این قبیل اپلیکیشن ها برای پرینت نیست، تمام این تنظیمات مربوط به پرینترها را می توانید در بخش Settings menu پیدا کنید. البته مسیر دسترسی به قسمت مدیریت پرینترها در هر دستگاه می تواند متفاوت باشد. طراحی متفاوت و جذاب در مکانهای شلوغی مانند مترو و ایستگاههای اتوبوس و جشنوارهها و فستیوالها و نمایشگاهها باعث جلب توجه رهگذرها و توجه به تراکت و بروشور شما میشود. امروزه به علت استفاده گسترده از سامانه ها و سیستم های کامپیوتری در اکثر کسب و کارها، نیاز به چاپ اسناد توسط پرینترها هم افزایش یافته است. اغلب پرینترها قابلیت چاپ به صورت پشت و رو و به صورت اتوماتیک راندارند. کار کردن با دستگاه های چاپگر در اغلب موارد آسان است، اما برخی مواقع این دستگاه ها دچار مشکلات نرم افزاری می شوند.