چگونه با گوشی و بدون کامپیوتر پرینت بگیریم؟

به جهت اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم در این بخش، به آموزش پرینت گرفتن با گوشی ، بپردازیم. چاپ در خانه ارزانتر است یا بیرون؟ البته ما توصیه میکنیم در این شرایط، یک دستگاه کپی استوک یا دست دوم با کمترین هزینه و بیشترین توان تهیه کنید تا بودجهتان هم دچار مشکل نشود. همچنین دستگاههای ما با سرعت بالای 105 برگه در دقیقه میتوانند هر حجم سفارشی را در روز انجام داده و سریعا به شما تحویل دهند. در سرویس پرینتر، تمام قطعات پرینتر، اتصالات آن، میزان تونر و کارتریج آن بررسی و چک می شوند، اگر مشکلی در دستگاه شما وجود داشته باشد، سرویسکار پرینتر این مورد را به شما اطلاع خواهد داد و در صورت تمایل تعمیر پرینتر و یا تعویض قطعات آن انجام خواهد شد. با این کار در مصرف کاغذ و جوهر صرفهجویی خواهد شد. خرید فله کاغذ، مخارج را پایین میآورد، اما هرگز سعی نکنید با خرید جنس بی کیفیت در هزینههای چاپ و پرینت خود صرفهجویی کنید. اگر واقعاً باهوش بوده باشید، آن کارتریج را با قیمت بهتری از آسماری خریداری کرده و مخارج پرینت را تا حد زیادی پایین آوردهاید. فرض کنیم که شما یک کارتریج جوهر مشکی اصل HP 94 را با قیمت ۶۵۴,۲۴۰ تومان خریداری کرده اید.

با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا روش کلی تست پرینت رنگی و سیاه و سفید را در سیستم عامل ویندوز و لینوکس بررسی کنیم. پس یک ماشین حساب دم دست داشته باشید تا کار را آغاز کنیم. آنها دستگاه کپی تجاری دارند و ظرف چند دقیقه کار شما را راه میاندازند. اگر می خواهید بطور وایرلس از لپتاپ خود پرینت بگیرید، دو انتخاب هنگام راه اندازی پرینتر خود دارید: یا می توانید از پرینترهای شبکه استفاده کنید و آنها را بطور مستقیم به شبکه خانگی خود متصل کنید، و یا پرینتری را که به دیگر کامپیوتر متصل به شبکه وصل است را به اشتراک بگذارید. با استفاده از این کد تخفیف می توانید ۱۵ درصد تخفیف چاپ مگنت از عکس پرینت دریافت کنید. 5. در نهایت با تنظیم تغییرات گفته شده، می توانید با استفاده از این گزینه اقدام به پرینت کردن فایل خود نمائید. از طریق ابزار Printer & scanner ویندوز 10 نیز می توانید فرآیند پاک کردن حافظه پرینتر را انجام دهید.

جالب است بدانید زمانی که صف انتظار چاپ نمایش داده می شود می توانید تنها چاپ اسناد دلخواه را لغو کنید برای این منظور روی سند مورد نظر در این لیست راست کلیک نموده و آن را کنسل کنید. برای محاسبه دقیق هزینههای چاپ، باید این فرمول و همچنین هزینه تونر یا جوهر مصرفی را در نظر داشته باشید. بدین منظور باید ابتدا فایل مد نظرتان را اجرا کنید. برای پرینت با موبایل ابتدا نوع پرینتر خود را تعیین کنید. 4. در آخر، «هزینه کارتریج سیاه و سفید برای هر صفحه» و «هزینه کاغذ» را به «هزینه کارتریج رنگی در هر صفحه» اضافه کنید تا هزینه کلی چاپ رنگی به ازای هر صفحه به دست آید. توسط Print Preview میتوانید جلوهای از صفحه پس از چاپ را در صفحه مانیتور ببینید و توسط Page Setup نیز قادر خواهید بود در صورت لزوم تغییرات مورد نظر خود را در صفحه انجام دهید. در عین حال، پرینترهای جوهرافشان با مخازن جوهرِ ظرفیتبالا نیز میتوانند به کاهش هزینه جوهر شما به ازای هر صفحه کمک کنند.

لطفا کاغذ را هدر ندهید؛ هر چند از نظر فنی و کارخانهای، ساخت کاغذ در دنیای مدرن، کار سادهای به نظر میرسد و قیمت نسبتا ارزانی نیز دارد، اما منابع طبیعی زیادی برای هر برگهاش صرف میشود. چند صفحه را میتوانید با یک کارتریج جوهر چاپ کنید؟ به گفته PCMag، یک کارتریج جوهر استاندارد (با ۱۱ میلی لیتر جوهر) به طور متوسط ۲۲۰ صفحه چاپ میکند. به طور معمول مخارج چاپ رنگی بیشتر از چاپ سیاه و سفید است. به عنوان مثال، یک چاپگر ۱۶۰,۰۰۰ تومانی ممکن است به طور متوسط دارای هزینه چاپ سیاه و سفید ۸۸۰ تومان برای هر صفحه و هزینه چاپ رنگی ۱,۴۲۴تومانی برای هر صفحه باشد. یک ریم (۵۰۰ برگه) کاغذ پرینتر گرم بالا به طور متوسط ۸۰,۰۰۰ تومان هزینه دارد؛ که منجر به هزینه ۱۶ تومانی برای هر برگ استاندارد میشود. اما به طور کلی، پرینترهای جوهرافشان به ازای هر صفحه هزینه متوسط بالاتری، درحدود ۳,۲۰۰ تومان برای چاپ رنگی، و ۱,۲۰۰ تومان برای چاپ سیاه و سفید دارند.