چطور پرینت با کیفیت تری داشته باشیم؟

برای آشنایی بیشتر با نحوه سفارش، مقاله لته پرینت سورپرایزی به یادماندنی را مطالعه فرمایید. 8. تنظیمات بیشتر را میتوانید با کلیک بر کلید Preferences انجام دهید. با انتخاب این گزینه در اپلیکیشن گالری میتوانید مستقیما از اطلاعات گوشی که در این مثال یک تصویر مد نظر است، پرینت بگیرید. علاوه بر این شما قادر هستید این دستگاه را از راه دور کنترل و بررسی نمایید. 8- با استفاده از این گزینه میتوانید مقدار حاشیه گذاری لبه کاغذ تا محل چاپ داده ها را تعیین کنید. در بعضی از پرینتر ها این قابلیت وجود دارد و در برخی ها هم نه. از آنجا که پرینترتان به وب متصل است، میتوانید از هر کجا و با استفاده از هر دستگاه متصل به اینترنتی از جمله رایانههای شخصی، رایانههای مک، گوشی یا تبلت چاپ کنید. در این مطلب از انزل وب به آموزش ۴ روش پرینت فایل اکسل در یک صفحه میپردازیم.

این مراحل گفته شده مربوط به همه نسخه های نرم افزار ورد میباشد. پرینت سرور (Print Server)، دستگاه یا نوعی فریمور (ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار) است که با استفاده از آن کاربر این توانمندی را پیدا می کند که یک پرینتر را به منظور استفاده همگانی به تعدادی کامپیوتر متصل کند. No Scaling : این گزینه در حالت پیش فرض فعال بوده و انتخاب آن باعث چاپ داده ها در اندازه واقعی خود خواهد شد. نکته : با کلیک بر روی این گزینه و باز شدن کادر زیر مجموعه ها گزینه Custom Margins قرار داده شده است که برای سفارشی سازی حاشیه گذاری کاربر دارد. البته ما فرض را بر این گذاشته ایم که هر ورک شیت در یک صفحه جا میشود. گزینه Collated پنج صفحه انتخابی شما را ابتدا پرینت گرفته و سپس دوباره از صفحه یک تا پنج پرینت را شروع میکند. با این حال، مخارج پرینت با کاغذهای مخصوص و با کیفیتتر تا ۱۶۰ تومان برای هر برگ نیز بالا میرود. از این طریق میتوانید دیده شدن پرینترها را تنظیم کرده و یا نسبت به تخصیص آنها به اکانتهای مشخصی اقدام کنید.

بله. نه تنها میتوانید آن را لغو کنید، بلکه این دسترسی را نیز دارید که آن را در حالت تعلیق نگه دارید تا پس از بررسیهای خود، به آن اجازه ادامه چاپ یا لغو آن را بدهید. نرمافزارهایی مانند “USB Network Gate” که برای سیستمعاملهای ویندوز، مک، لینوکس و اندروید موجود میباشد و استفاده از آن بسیار آسان و راحت است؛ البته این نرمافزار رایگان نمیباشد و شما پس از استفاده از نسخه دموی آن بایستی نسخه پولی را تهیه نمایید. درایورهای بروز نشده، روی کیفیت پرینت تاثیر دارند؛ پس به سرعت به سایت کمپانی سازنده پرینتر مراجعه کرده و آخرین نسخه درایور را با توجه به ویندوز دریافت کنید. این نمونه سرعت مناسبی (010 Mbps) را در اختیار کاربر میگذارد و به علت کوچک بودن و فضای اشغالی بسیار کم خود، محبوبیتی بالا و فروش بسیار زیادی داشته است. این مدل که ساختهی کمپانی آمریکایی “TRENDnet” میباشد، سرعت بالایی در انتقال دارد (150 Mbps) و از دلایل محبوبیت آن نیز سرعت بالا، طراحی زیبا و کوچک آن میباشد. وظیفه پرینت سرور این است تا چندین پرینتر را به یک پرینتر مرکزی متصل کند و شیوه کار به این شکل است که کاربر با فعال کردن آن، پرینتر را به جای اینکه به یک عدد کامپیوتر متصل کند، آن را به نوعی شبکه محلی (Local Network) متصل میکند و تعداد مشخصی کاربر قادر خواهند بود با اتصال به آن از پرینتر یا پرینترهای موجود استفاده کنند.

• در صفحه جدیدی که ظاهر میشود، لیستی از سرورهایی که می توانید به آن متصل شوید و پرینتر خود را انتخاب کنید وجود دارد. 7. در قسمت Copies، تعداد کپیهایی که میخواهید از این فایل PDF داشته باشید را مشخص کنید. البته بخاطر داشته باشید که این رتبه بندیهای «بازده صفحه چاپ شده» بر اساس چاپهایی هستند که فقط دارای ۵٪ پوشانندگی صفحه هستند. برخی نرمافزارها مثل فتوشاپ زمانی که این شورتکات را فشار میدهیم، پنجرهی مخصوصی برای انجام پرینت و تنظیمات پرینت نمایش میدهند و برخی دیگر دیالوگباکس اصلی ویندوز برای پرینت کردن را نمایش میدهند. امیدوارم از این آموزش نهایت بهره را برده باشید. از سینی کاغذ دستگاه برگه های سفید را جدا نمایید و کاغذهای پرینت شده را وارد دستگاه کنید. گرچه خرید عمده کاغذ ارزان موجب کاهش مخارج مواد اولیه چاپ و پرینت خواهد شد، اما هم روی عمر دستگاهتان تاثیر منفی خواهد گذاشت و هم کیفیت خروجیهاتان را به حد زباله تقلیل خواهد داد. اما غیر از تصویر، ممکن است بخواهید در برنامههایی مانند ورد، اکسل و… اما بیایید یک بار برای همیشه، با کمی حساب و کتاب، فرمول هزینه پرینت گرفتن را پیدا کرده و دیگر درگیر این مسئله نباشیم. نمونه های معمولی این دستگاه به این شکل هستند که تعدادی کامپیوتر از طریق USB به دستگاه متصل میشوند که با گذشت زمان و پیشرفت روز افزون تکنولوژی، شرکتهای سازنده این دستگاه به فکر ساخت پرینت سرور وایرلس یا بیسیم افتادند؛ زیرا پورتهای بزرگ USB این مشکل را داشتند که تعداد سیمها و کامپیوترهای موجود را در یک نقطه متمرکز می کردند و در نتیجه تعداد کابلهای ارتباطی افزایش مییافت و موجب شلوغی محیط کار میشد.