راهنمای گام به گام چگونه پرینت بگیریم

با گوشی پرینت بگیرید. آیا با پاک کردن حافظه پرینتر تنظیمات آن دچار مشکل میشود؟ یکی از مشکلات معمول کاربران ، پرینت کردن صفحهای از وب است که ناخواسته منجر به چاپ صفحات اضافی میشود. امروزه کاربرد پرینتر و نحوه استفاده از آن برای همه کاربران سیستمی مورد نیاز بوده و همینطور شبکه اینترنت به عنوان ابزاری مناسب جهت ارتباط از راه دور به کاربران کمک نموده تا بتوانند کلیه فعالیت ها و سرویس های لازم را از راه دور در اختیار بگیرند ، لذا یکی از سوالات متداول کاربران شبکه این است که چطور از راه دور پرینت بگیریم ! در پایین کادر انتخاب پرینتر به رنگ آبی گزینه ای با عنوان printer properties وجود دارد. با کلیک بر فلش کوچک کنار گزینه انتخاب های بیشتری به عنوان پیش فرض دارید. سایز کاغذ را مورد نظر را از فلش کنار گزینه انتخاب می نمایید. در اینجا با کلیک بر فلش در کنار این گزینه انتخاب می کنیم همه ی صفحات چاپ شوند یا خیر! Custom Print: با انتخاب این گزینه میتوانیم تنها صفحات مدنظرمان را با نوشتن شماره ی صفحات آن در کادر زیر آن یعنی Pages آماده ی چاپ کنیم.

اولین گزینه در این بخش که به صورت پیش فرض با Print All Pages نشان داده شده است، این امکان را برای پرینت گرفتن در ورد به ما می دهد تا صفحاتی را که می خواهیم یا قسمتی از متنی را که مشخص کردیم یا تنها صفحات مدنظر با توجه به نیاز خود را تعیین کنیم و از آنها پرینت بگیریم. با ما همراه باشید. بنابراین ما ساده ترین راه موجود را در پیش می گیریم؛ شما نیز می توانید از این روش استفاده کنید. ۲- فایل سه بعدی مورد نظر خود را با فرمت STL یا OBJ در سامانه بارگذاری کنید تا قیمت پیش فرض محاسبه گردد. با تغییر هریک از پارامترهای مدل و تنظیمات پرینت سه بعدی می توانید قیمت نهایی و زمان تحویل را مشاهده کنید. از آنجایی که کیفیت و طرح کاتالوگ نشاندهنده کیفیت کار شماست بسیار مهم است که از طرحهایی استفاده کنید که بتواند مخاطب را جذب کند و همچنین کاغذ مورد استفاده و روکش جلد آن بهترین کیفیت را داشته باشد. 3. بخش سوم یکی از مهم ترین بخش ها است که باید کمی بیشتر به آن توجه کنید.

اگر نحوه قرار گرفتن صفحات روي برگه برايتان مهم است، ميتوانيد گزينههاي Page order را به حالتی که تمایل دارید تغییر دهید. اما اگر بخواهید ۵نسخه به صورتی بگیرید که ۵ چاپ از صفحه ی اول بگیرید و به این ترتیپ چاپ را انجام دهید از گزینه ی uncollated را انتخاب می نماییم. بهتر است زمانی را به بررسی تمامی گزینهها و عملیات چاپ اختصاص دهید. Print Selection: برای زمانی است که در فایلاتان نوشته ای را هایلایت می نمایید در این صورت می توانید فقط قسمت هایلایت را چاپ نمایید. Source is: اگر پرينترتان چند سيني (Tray) ورودي كاغذ دارد، ميتوانيد در قسمت Paper source تعيين كنيد كه دستور پرينتتان از كدام Tray كاغذ بكشد! در صورتی که می خواهید سایزی را به دلخواه وارد کنید از گزینه More Paper Size استفاده کنید. اما در این مورد تنهابا یک لغزنده میتوانید آیتمهای دیگر را مشاهده کنید. اما اگر میخواهید از هر دو طرف کاغذ استفاده کرده و یا چاپ دو رو داشته باشید از گزینه، Manually Print on Both Sides استفاده کنید.

بنابراین اگر چه پرینت گرفتن با گوشی های اندرویدی در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است، اما هنوز هم دانستن چند نکته حائز اهمیت است. Printer: با کلیک کردن بر این گزینه شما دستگاه پرینتر خود را انتخاب می نمایید. کادر بعدی که در بخش Setting به آن می رسیم، کادری است که به صورت پیش فرض بر روی گزینه ی Print One Sided قرار دارد. پس از آن در صورت نیاز می توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کرده و سپس بر روی گزینه Print کلیک کنید. گزینه آخر هم برای چاپ فایل به صورت کتاب و به ترتیب می باشد که اگر فایل شما به زبان فارسی هست می توانید مشخص کنید صفحه اول در سمت راست قسمت چاپ باشد. این گزینه به شما قابلیت پرینت صفحات دلخواهتان را می دهد به این ترتیب که شما در قسمت pages شماره ی صفحات را تایپ و با کاما از هم جدا می کنید در اینجا متوجه می شوید که فقط صفحات موردنظر شما چاپ می شوند. 3. حال از میان لیست چاپگرهای نمایش داده شده، چاپگر مورد نظر خود را بیابید، روی آن راست کلیک کرده و Printer Properties را انتخاب کنید. حالا در صفحه باز شده روی منوی Printer کلیک کرده و گزینه Cancel all document را انتخاب کنید.