آموزش پرینت گرفتن پشت و رو تصویری

البته این دستگاه نیز مانند هر ساختهی دیگری معایبی دارد؛ مثلا در صورت به مشکل برخوردن پرینت سرور به تنهایی، هیچیک از کاربران دیگر قادر به استفاده از پرینترهای متصل نخواهند بود که عیبی بزرگ محسوب میشود و ممکن است باعث هدر رفتن وقت آنان نیز بشود. گاهی پرینت گرفتن اسپردشیتهای Excel میتواند کاغذ زیادی را هدر دهد. در این آموزش ما بر آن هستیم که طریقه گرفتن پرینت رنگی را به شما آموزش دهیم. اما نمی توان این فایل های ذخیره شده در گوشی را به طور کامل جایگزین نسخه های چاپی کرد چرا که در برخی موارد کابران به ناچار تصمیم می گیرند تا با استفاده از یک پرینتر فایل های مورد نظرشان را چاپ کنند. دراین مرحله اپلیکیشن گوگل کلود پرینت اجرا خواهد شد و صفحه ی مورد نظر را که قصد چاپ آن را دارید نمایش می دهد. اگر قصد چاپ محدوده انتخابی از سطر ها و ستون ها برای چاپ را دارید ابتدا سطر ها و ستون های محدوده چاپ را مشخص کنید. از میان لیست نمایش داده شده پرینتر خود را انتخاب کنید و اگر سیستم خواست درایور های مربوط به آن را نصب کند درخواست را تایید کنید.

اگر ویندوز نتوانست به صورت خودکار درایورهای مورد نیاز را نصب کند شما باید جدیدترین درایور پرینتر خود را از سایت شرکت تولید کنند دانلود کرده و به صورت دستی روی سیستم نصب کنید. مثلا اگر از سه صفحه پرینت میگیرید و تعداد دفعات چاپ را روی پنج با قرار داده باشید، صفحه یک 5 با پشت سرهم، دو پنج بار و.. بدین صورن که با انتخاب گزینه Collated صفحات بصورت سری و پشت سر هم چاپ خواهند شد مثلا اگر از صفحات 1 و 2 و3 پرینت میگیرید و انتخاب تعداد سری چاپ 5 بار باشد، صفحات 1 تا 3 در سه سری پشت سرهم به دفعات 5 با چاپ خواهند شد. اگر در محل کارتان چندین پرینتر مختلف نصب شده است، باید تصمیم بگیرید که مرورگر کروم با کدام پرینتر ست شود. سپس مرورگر کروم را باز کرده و در قسمت آدرسبار عبارت “chrome://devices” را وارد نمایید. 3- با کلیک بر روی این گزینه و باز شدن کادر زیر مجموعه های آن سه گزینه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. این کار با کلیک بر روی شماره سطر انجام میپذیرد. برای این کار در این دستگاه اندرویدی باید سه نقطه سمت راست صفحه را طبق تصویر انتخاب کنیم.

P گزینه های مربوط به تنظیمات و همچنین پیش نمایش برگه آماده چاپ در پنجره Print برای شما نمایش داده میشود. در این قسمت تمام تنظیمات دربارهی چگونگی چاپ یک سند انجام میشود. چاپ برگه های کاری در این نرم افزار ممکن است شامل تمام برگه، قسمتی از آن و… مثلا کارتریجهای ارزان گاهی ممکن است هزینه بیشتری را نسبت به محصولات گران قیمت به همراه داشته باشند. عوامل زیادی باعث ایجاد تفاوت میان قیمت پرینت سیاه و سفید و پرینت رنگی می باشد که مهم ترین آنها قیمت بالاتر ماشین چاپ رنگی نسبت به سیاه و سفید و قیمت تونر و مواد مصرفی ماشین چاپ رنگی نسبت به سیاه و سفیدو استهلاک بالای ماشین های چاپ رنگی است. به هر حال زمانی فرامی رسد که خطر بیماری کرونا با واکسن و داروهایی که علم به ما هدیه می کند کاهش می یابد اما صرفه جویی در زمان و هزینه امری نیست که هیچ دانشجویی بخواهد از کنار آن به سادگی عبور کند. توجه کنید که پرینتر شبکه شما باید از AirPrint یا Bonjour (تقریبا تمامی پرینترهای مدرن این گونه هستند) پشتیبانی کند. پاک کردن حافظه پرینتر در اینجا به پایان می رسد.

در پنجره پیش رو همانطور که در تصویر مشاهده می کنید مطابق با نسخه نرم افزار Word شما ، گزینه ای برای تنظیم تعداد صفحه قابل چاپ در یک صفحه وجود دارد. کاربران نرم افزار اکسل پس از ایجاد و تدوین کاربرگ های مربوط به این نرم افزار گاهی نیاز به چاپ این برگه ها خواهند داشت. 5- با استفاده از این گزینه میتوانید نحوه سری چاپ صفحات که برای آنها تعداد چاپ تعریف نموده اید را مشخص کنید. تنظیم و ظرافت آخر را در پنجره مربوط به پرینت که توسط کلیک کردن منوی File و سپس Print پدیدار میشود میتوانید انجام دهید. سپس بر روی سلول در سطر و ستون بعدی کلیک کنید تا این سلول انتخاب شود. در نهایت پس از انجام تنظیمات لازم برای چاپ برگه اکسل و یا محدوده چاپی بر روی دکمه Print در این پنجره کلیک کرده تا برگه ها چاپ شوند. حال برای پاک کردن حافظه چاپگر مانند روش اول کافی است روی منوی Printer و سپس گزینه Cancel all document کلیک کنید.