آموزش نحوه پرینت گرفتن از صفحات وب🖥🖨

اگر Custom را انتخاب کنید، میتوانید شماره صفحه مورد نظرتان را وارد این کادر کرده و صفحه انتخابی را پرینت کنید. اگر قصد دارید از مرورگر دیگری برای پرینت گرفتن از صفحات وب استفاده کنید، مشکل خاصی نخواهید داشت. جزوات و مقاله ها که دارای صفحات زیادی میباشند به دلیل اینکه از کاغذ کمتری استفاده شود و حجم کمی را بگیرند به صورت دورو چاپ میشوند.برای این کار نیاز به پرینتر مخصوص میباشد که از این قابلیت پشتیبانی کنند اما در چاپگرهای معمولی هم این کار امکان پذیر میباشد و از هر نرم افزاری قابلیت چاپ وجود دارد که ما در ادامه قصد داریم برای شما آموزش و مراحل آن را شرح دهیم. بنابراین بهتر است مانند ورد، قبل از پرینت فایل آن را در حالت پیش نمایش قرار دهید و به آن دقت کنید. دقت کنید در بخش Printer می بایست اسم و مدل پرینتر نصب شده بر روی سیستم شما نمایش داده شود. لازم نیست تنظیمات خاصی را به پرینتر اعمال کنید، فقط این گزینه را فشرده و بر حسب نیاز خود، portrait که به معنای عمودی و یا landscape که معنای افقی است را انتخاب کنید. بنابراین برای اینکه پرینتر خود را برای چاپ محتوای سیاه و سفید تست کنید، باید فایلی را چاپ کنید که طیف سیاه تا سفید در آن مشخص بوده و ببینید که پرینتر با چه دقتی آنها را به تصویر میکشد.

زمانی که میخواهید اسنادی را چاپ نمایید، با چندین گزینه رو به رو خواهید شد.برخی از این گزینه ها مختص پرینتر مورد استفاده بوده و بعضی مربوط به نرم افزاری است که میخواهید با آن چاپ نمایید. Orientation: میخواهید متن خود را افقی چاپ کنید یا عمودی؟ حالا در ادامه مقاله قصد داریم، به معرفی پرینت گرفتن به صورت افقی و عمودی در ورد بپردازیم. برای پریت گرفتن ابتدا باید گوشی و پرینتر را به یک شبکه وای فای متصل کنید. برای این کار ابتدا این اپلیکیشن را از طریق لینک زیر دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید. شما همچنین میتوانید فایلهای درسی یا غیردرسی خود را از طریق سایت (آپلود مستقیم جزوات و فایلها در هر سایزی)، واتساپ، تلگرام، لینک دانلود (که همه در همین صفحه قابل مشاهده هستند) ارسال کنید و سفارش پرینت ارزان خود را تا مرحله پرداخت پیش برده و به اتمام برسانید، ما فایلهای شما را بررسی و درصورت تایید چاپ خواهیم کرد. اگر نام دستگاه برایتان نمایش داده نشده بود گزینه Select Printer را از بالای صفحه انتخاب کنید تا گوشی برای یافتن پرینتر اقدام کند. در قسمت بعد روی سه نقطه بالای صفحه اشاره کنید و Add printer را بزنید تا دستگاه توسط گوشی شناسایی شود.

در نهایت هم Print را از بالای صفحه انتخاب کنید تا عملیات چاپ آغاز شود. در نهایت از میان لیست نمایش داده شده پرینتر خود را انتخاب کنید و اگر سیستم خواست درایور های مربوط به آن را نصب کند درخواست را تایید کنید. 1. در منوی Start عبارت Printers and Scanners را وارد کرده و آن را جستجو کنید. 4. روی عبارت Maintain your Printer کلیک کنید و به بخش Device report بروید. 2. در پنجره جدیدی که باز میشود، عبارت Devices and Printers را جستجو کنید. بعد از کلیک روی این گزینه، پنجره advanced print setup برای شما باز خواهد شد. Page per sheet: مایکروسافت این امکان را در ورد به شما داده است که، تعداد بالایی صفحه را تنها در یک صفحه چاپ کنید. همچنین در این وب سایت، راه دیگری که برای گرفتن پرینت از صفحات وب، وجود دارد و شما میتوانید صفحه باز شده در قالب یک فایل پی دی اف نیز دانلود کنید. گزینه ی بعدی که در بخش Setting برای پرینت گرفتن در ورد ممکن است به آن احتیاج پیدا کنیم کادری است که به وسیله ی آن می توان حاشیه ی کنار صفحات را برای پرینت گرفتن در ورد تنظیم کرد و با کلیک بر روی فلش پیشنهادات در دسترس سیستم برای چاپ به نمایش در می آید و اگر اندازه ی حاشیه ی مورد نظر خود را نتوانستید پیدا کنید می توانید با استفاده ی از گزینه ی Custom Margins اندازه های حاشیه را به طور دستی تنظیم کنید.

را انتخاب کرده و در کادر خالی pages، شماره صفحات مورد نظر خود را وارد کنید. در صورتی که در سینی کاغذ سفید وجود دارد آن را خالی کنید و کاغذهای چاپ شده را در سینی بگذارید. Print current page: این گزینه به شما اجازه میدهد، تنها صفحهای که آن را انتخاب کردهاید و در حال استفاده از آن هستیدرا چاپ کنید. Collated or uncollated: اگر به عنوان مثال متنی در حدود پنج صفحه در اختیار داشته باشید و بخواهید از هر کدام از صفحات، سه نسخه پرینت بگیرید میتوانید از این گزینه استفاده کنید. در صورتی که تمایلی به استفاده از افزونههای مختلف برای پرینت گرفتن صفحه مد نظر خود ندارید، میتوانید از سایتهای واسط نیز استفاده کرده و به صورت آنلاین از هر صفحهای که میخواهید پرینت بگیرید. اگر میخواهید تست پرینت رنگی و سیاه و سفید را روی چاپگر خود انجام دهید و نمیدانید چه فایلی را برای پرینت انتخاب کنید، نگران نباشید. میخواهید از فایل مورد نظر چند کپی بگیرید؟ در نتیجه باید برای تعمیر پرینتر خود از یک فرد ماهر کمک بگیرید. روش تست چاپگرها در سیستم عاملهای مختلف، با یکدیگر متفاوت است و شما نمیتوانید با فشردن یک دکمه، تست پرینت را روی تمام چاپگرها انجام دهید.