آموزش قدم به قدم نحوه پرینت گرفتن با گوشی و تبلت اندرویدی – موبایل کمک

این قسمت دارای پیش نمایشی از پرینت (print preview) در سمت راست صفحه ی باز شده می باشد. همانطور که قبلا نیز گفته شد شرط اساسی دریافت وام از برخی موسسات و بانک ها داشتن پرینت استعلام سامانه ثنا بوده که برای دریافت آن نیاز به ثبت نام در این سامانه می باشد . این مشکل زمانی به وجود می آید که شما به ارسال فایل هایی با حجم و صفحات مختلف را برای چاپ به پرینتر ارسال می کنید این کار سبب خواهد شد که حافظه موقت پرینتر که فایل ها قبل از چاپ در آن نگهداری می شوند پر شود. چرا پرینتر صفحات چاپ شده را دوباره پرینت میکند؟ در ادامه تمامی مراحل و جزئیات چاپ عکس، ورد و پی دی اف را به شما آموزش می دهیم. در ادامه قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که چرا پرینترم چاپ نمی کند و راه ها برطرف کردن این مشکلات را بیان کنیم. اما سوالی که بعد از خرید چاپگر برای شما پیش خواهد آمد، نحوه استفاده از پرینتر می باشد که قطعا برای هر یک از ما یک سوال می باشد. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم اینکه تو متن بالا اونجوری که من متوجه شدم اشاره کردید که قانون گذار اجازه انتشار متن پیام ها و ریز مکالمات را به قاضی نمی دهد؟

گاهی اوقات مشکل پرینت نگرفتن را می توان با بررسی چراغ های پرینتر برطرف کرد بعضی اوقات چاپگر ها به شما می گویند که مشکل از کجاست بنابراین با بررسی آن ها و از طریق آزمایش و خطا می توانید به عیب یابی و برطرف کردن مشکل چاپ کردن پرینتر بپردازید. مثلا شما چندین دستور چاپ صادر کرده اید و چاپ نشده و در صف باقی مانده اند وقتی که پرینت جدیدی را انجام می دهید در صف گیرم ی کند و سند شما با مشکل عدم چاپ روبرو می شود. اگر ردیفهای زیادی در شیت داشته باشید، پرینت گرفتن به این صورت روی یک صفحه، ممکن است خواندن دادهها را برایتان دشوار کند. جهت انجام این کار باید به print spooler بروید ( کافی است که بر روی آیکون پرینتر در سمت راست پایین صفحه ویندوز کلیک راست کنید.) و سپس به تب recovery رفته subsequent failures و دو گزینه دیگری که در این قسمت وجود دارد را بر روی گزینه restart the service تنظیم نمایید با این کار مشکل پرینت نگرفتن چاپگر شما برطرف خواهد شد. برای این که به پاک کردن صف پرینتر بپردازید کافی است که در قسمت اعلانات کامپیوتر خود در سمت چپ گوشه پایین بر روی چاپگر خود کلیک راست کرده و گزینه open all printers را کلیک نمایید.

جالب است که می توانید به راحتی قدرت تغییر تنظیمات را در حالت پیش فرض مشاهده کنید. اما گاهی اوقات ممکن است حالت پیش فرض باعث عدم چاپ اسناد با کیفیت مورد نظر شما شود. نکته: برای چاپ کردن کتاب یا جزوات فارسی، گزينه Booklet layout را روي Right binding قرار دهید. همیشه مشکل به وجود آمده از کامپیوتر یا خود پرینتر نیست. پر بودن حافظه پرینتر یکی دیگر از دلایلی است که باعث بروز مشکل پرینت نگرفتن خواهد شد. مشکل پرینت نگرفتن چاپگر از جمله مشکلاتی است که مطمئناً برای یک بار هم که شده است گریبان شما را گرفته است. بهتر است که کابل پرینتر را بررسی کنید و اگر کابل دیگری دارید از آن کابل استفاده کنید شاید مشکل پرینت نگرفتن پرینتر برطرف شد. اگر بعد از انجام مراحل بالا هنوز هم با مشکل پرینت نگرفتن چاپگر روبرو هستید کافی است که به تغییر گزینه های recovery options برای پرینتر خود اقدام کنید. بدین ترتیب با حذف دستور پرینت مشکل پرینت گرفتن پشت سر هم برطرف خواهد شد. اکنون باید بتوانید سندی را چاپ کنید و مشکل پرینت نگرفتن پرینتر شما برطرف شده باشد. بعد از انجام این کار احتمال دارد تیتربندی ها و قسمت بندی های فایل شما کمی دچار تغییر شود که باید قبل از چاپ آنها را اصلاح کنید.

سپس گزینه Save as PDF موجود در بخش فوقانی صفحه را لمس کنید. در این شرایط شما باید فایل مورد نظرتان را از طریق اپلیکیشن گوگل کلود پرینت با پرینتر خود اشتراک گذاری کرده و سپس به چاپ آن میپرداختید. در پنجره پیش رو همانطور که در تصویر مشاهده می کنید مطابق با نسخه نرم افزار Word شما ، گزینه ای برای تنظیم تعداد صفحه قابل چاپ در یک صفحه وجود دارد. با توجه به نوع چاپگر، سربرگهای مختلفی در این پنجره ظاهر میگردد. حال که نوع کاغذ را بر روی A4 تنظیم کردیم نوبت به پرینت گرفتن می رسد. برای پاک کردن آن کافی است که بر روی آیکون پرینتر خود در قسمت device and printers ویندوز خود راست کلیک کرده و گزینه cancel all document را انتخاب نمایید. اگر از چاپگر خود از طریق اتصال بیسیم یا Wi-Fi استفاده می کنید ، ابتدا باید به ویندوز خود پرینتر خود را بشناسانید و به اضافه کردن آن به لیست چاپگرهای موجود در ویندوز خود بپردازید. 2- تنظیمات مورد نیاز را انجام داده و در منوی File بر روی Page Setup کلیک کنید و سپس گزینه هایی را که می خواهید در زبانه Page Setup و Print Settings انتخاب کنید.