آموزش صفر تا صد پرینت گرفتن و چاپ کردن در ورد (تصویری) – فرازسافت

پس گاهی فقط باید، این تنظیمات را تغییر دهید تا پرینت با کیفیتتر و بهتری داشته باشید. رطوبت را هم فراموش نکنید، پرینتر را در مکانی خشک و خنک قرار دهید. در اینجا با کلیک بر فلش در کنار این گزینه انتخاب می کنیم همه ی صفحات چاپ شوند یا خیر! برنامه Mopria Print Service با همه نشخه های اندروید سازگار است، حتی نسخه های قدیمی تر Android. با شروع مراحل چاپ ، تلفن شما به طور خودکار همه پرینترهای شبکه شما را تشخیص می دهد و آنها را به عنوان گزینه لیست می کند. همچنین شما می توانید انتخاب کنید که فقط پرینترهای اخیر شما نمایش داده شوند. در Google Docs ، همان منو را باز می کنید اما ابتدا روی “Share & export” ضربه بزنید و سپس ” Print” را انتخاب کنید. این امکان را به شما می دهد که از هر جای گوشی و هر اپلیکیشن آن، حتی اگر گزینه ای برای Print وجود نداشت، به سادگی با دستور استاندارد Android share و سپس انتخاب “Mopria Print” از منوی ظاهر شده بتوانید پرینت بگیرید. بدون داشتن تونر در پرینترهای لیزری و جوهر در پرینترهای جوهر افشان، امکان چاپ محتوای خود را نخواهید داشت.

به طور مثال شما قابلیت پرینت گرفتن پست ها را از خود اپلیکیشن فیس بوک Facebook به طور مستتقیم در گوشی ندارید، به این دلیل که اپلیکیشن فیس بوک از گزینه ی پرینت پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال در گالری یا آلبوم دستگاههای اندرویدی با لمس آیکون سه نقطه موجود میتوانید به گزینه Print دسترسی پیدا کنید. در این قسمت میتوانید بسیاری از تنظیمات مربوط به چاپ مانند پرینت دورو، اندازه و سایز کاغذ و فونت را تغییر دهید. همچنین اگر شما تمایل به کسب درآمد دارید، میتوانید پس از ثبت نام در سایت از طریق پنل کاربری خود،”بخش همکاری در فروش” خود را فعال کرده و منوی “ساخت لینک همکاری” را بزنید و لینک خود را برای دوستان خود و دیگر افراد بفرستید، در صورتیکه آنها توسط لینک شما خریدی انجام دهند، بعد از تایید خرید، برای کیف پول شما کمیسیون واریز خواهد شد. برای اینکار در Gmail یا Microsoft Word یا مثل آن ، می توانید روی نماد منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس در لیست گزینه هایی که ظاهر می شود ، به دنبال دستور “Print” باشید. روی file کلیک کرده و سپس روی print بزنید.

درایورهای بروز نشده، روی کیفیت پرینت تاثیر دارند؛ پس به سرعت به سایت کمپانی سازنده پرینتر مراجعه کرده و آخرین نسخه درایور را با توجه به ویندوز دریافت کنید. اگر احساس میکنید با وجود تغییر تنظیمات و استفاده از کارتریج مرغوب، کیفیت پرینت به شدت کاهش یافته است، شاید وقت آن رسیده که درایور پرینتر خود را بروز کنید. حتی می توانید از این قابلیت برای انتخاب قسمتی از متن ایمیل، صفحه وب یا هرجای دیگر ، استفاده کنید و فقط آن متن خاص را برای پرینتر ارسال کنید. Print selection: اگر به دنبال این هستید که از یک متن چند صفحهای، تنها یک جدول را چاپ کنید، این گزینه مناسب شما خواهد بود. هنگامی که برنامه را نصب کردید، شرایط آن را پذیرفتید و مجوزهای لازم برای عملکرد را به آن اعطا کردید، برای چاپ از هر برنامه ای، همان مراحل توضیح داده شده در بالا را دنبال کنید. اما گزینه های خاص نیز وجود دارند؛ مثل “Samsung Print Service Plugin” که ممکن است فقط در گوشی های سامسونگ مشاهده شود.

هرچند که دفتر مرکزی چاپخانه تهران پرینت در میدان بهارستان، خیابان ظهیرالاسلام، پلاک 57، طبقه دوم قرار دارد، اما مشتریان در تمام ایام هفته حتی روز های تعطیل می توانند به دفتر چاپخانه تهران پرینت در میدان انقلاب نیز مراجعه کنند. برای نگهداری دستوراتی که به پرینتر داده می شود، کامپیوتر یک صف انتظار چاپ تشکیل می دهد. کارتریج در حقیقت نام مخزنی در پرینتر است که جوهر یا تونر را در خود نگهداری میکند. خوارک اصلی هر پرینتر، جدا از نوع لیزری یا جوهرافشان آن، تونر یا جوهر آن است. تست پرینت رنگی و سیاه و سفید چاپگر، به شما کمک می کند تا هر نوع خطایی را که دستگاه ممکن است با آن روبرو شود را کشف کنید. که ترکیب این چهار رنگ سبب تصویر سازی در دستگاه چاپ رنگی می شود. پرینتر در حین کار گرمای زیادی تولید میکند؛ قرار دادن آن در کنار وسایل گرمازا، میتواند علاوه بر کاهش کیفیت پرینت، به قطعات داخلی نیز آسیب بزند.