آموزش جامع “پرینت گرفتن” فایل های ورد، Pdf و عکس به زبان ساده

2. اگر قصد دارید تمام صفحات فایل شما پرینت شود، باید گزینه Print All Pages را انتخاب کنید. Printer Features: در این قسمت شما با فعال کردن تیک گزینه ی Print All Text as Black تایید می نمایید تمام صفحات بدون در نظر گرفتن رنگ و به صورت سیاه و سفیدچاپ می شوند. دستگاهی که تیک سبز دارد، پرینتری است که در سیستم شما شناخته شده است و فعال می باشد. حال به قسمت setting میرسیم وگزینه های این قسمت را معرفی و بررسی می کنیم. در قسمت بالایی باکس 3، چهار بخش مختلف به نام های size، poster، multiple و booklet است که شما بسیار ساده می توانید از این 4 گزینه برای شخصی سازی پرینتر استفاده کنید. شما می توانید از الگوی فرمتان جهت مشاهده چگونگی نمایش کنترل ها و object ها در صفحه پرینت شده و یا بررسی تنظیمات پرینت مانند سربرگ و پاورقی پرینت بگیرید. به طور مثال ساده ترین آن ها پرینت تصاویر به صورت مستقیم خواهد بود که گزینه ی پیرینت در اپلیکیشن تصاویر با لمس سه نقطه واقع در صفحه نمایش تصویر قابل دسترسی خواهد بود.

به عنوان مثال همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید، اپلیکیشن اندرویدی اختصاصی پرینترهای شرکت اچ پی، HP ePrint نام داشته و از طریق گوگل پلی استور قابل دانلود است. اما از زمانی که دیگر احتیاجی به این قبیل اپلیکیشن ها برای پرینت نیست، تمام این تنظیمات مربوط به پرینترها را می توانید در بخش Settings menu پیدا کنید. اپلیکیشن PrinterShare یکی از اپلیکیشنهایی است که امکان استفاده از پرینترها به شیوههای مختلفی را برای دستگاههای اندرویدی ارائه میکند. دقت داشته باشید این بخش با توجه به نوع مرورگر شما ممکن است کمی متفاوت باشد ولی شیوه کار یکی است. پرینت گرفتن فایل های مختلف همیشه یکی از کارهایی است که هر یک از ما برای زندگی روزمره خود به این دستگاه ها نیاز داریم که با تفکیک شغل و زمینه فعالیت، بی شک می توانیم میزان نیاز را هر چه بیشتر احساس کنیم. پرینت دیجیتال رنگی از ارزان ترین و با سرعت ترین سرویس ها و خدمات زود پرینت در مقایسه با سیار ارائه کنندگان این خدمات است. Print Selection: برای زمانی است که در فایلاتان نوشته ای را هایلایت می نمایید در این صورت می توانید فقط قسمت هایلایت را چاپ نمایید.

اگر شما هم با این مشکل روبرو شده اید، با استفاده از این گزینه می توانید میزان حاشیه را مشخص نمائید. 2. فایلی که ما برای آموزش شما تهیه کرده ایم، تنها یک صفحه می باشد و اما اگر فایل شما چندین صفحه می باشد باید در بخش دوم تنظیمات مربوطه را وارد کنید. از طرفی برای استفاده از پرینتر در کامیپوتر باید برنامه ای که همراه پرینتر به شما تحویل داده می شود را در کامپیوتر یا لپ تاپ نصب کنید تا پرینتر برای شما فعال شود که بدون نصب این برنامه، استفاده از پرینتر غیر ممکن خواهد بود. به صورت کلی پرینت گرفتن از فایلهای PDF با استفاده از گوشی یا تبلتهای اندرویدی روند بسیار ساده و بیدردسری را به همراه دارد. به بیان دیگر سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض این امکان را ارائه نمیکند تا از طریق قابلیت بلوتوث یا با استفاده از یک کابل USB، پرینتر خود را به گوشی یا تبلت متصل کرده و از آن استفاده کنید. به طور پیش فرض همگام سازی پرینترها با دستگاههای اندرویدی با استفاده از قابلیت اتصال بلوتوث و کابل USB پشتیبانی نمیشود. 4. بخش چهارم هم برای تنظیم افقی یا عمودی بودن می باشد که با تغییر تنظیمات، در تصویر سمت راست اعمال خواهد شد.

قسمت Orientation: می توانید با انتخاب گزينه Portrait (عمودي) و Landscape (افقي) حالت صفحه را تغییر دهید. Letter: در این قسمت شما می توانید سایز کاغذ را تغییر دهید. پس، قدم اول برای پرینت اسناد، دارا بودن دستگاه پرینتر و اتصال آن به سیستم کامپیوتری شما می باشد. همان گونه که مشاهده می کنید برای پرینت کردن فایل ورد، شما آپشن هایی را دارید که به سادگی می توانید از آن استفاده کنید. در غیر اینصورت برای پرینت صفحات عمودی می بایست گزینه Portrait را انتخاب نمائید. جزوات و مقاله ها که دارای صفحات زیادی میباشند به دلیل اینکه از کاغذ کمتری استفاده شود و حجم کمی را بگیرند به صورت دورو چاپ میشوند.برای این کار نیاز به پرینتر مخصوص میباشد که از این قابلیت پشتیبانی کنند اما در چاپگرهای معمولی هم این کار امکان پذیر میباشد و از هر نرم افزاری قابلیت چاپ وجود دارد که ما در ادامه قصد داریم برای شما آموزش و مراحل آن را شرح دهیم. گزینه ی دیگر که به آن می پردازیم گزینه ی Manually print on both sides است برای مواقعی که دستگاه پرینتر شما قابلیت چاپ به صورت دورو را ندارد این تنظیم به شما فرصت می دهد به صورت دستی کاغذها را برعکس نمایید تا پشت برگه ها نیز چاپ گردد.